INION talk #2 :
Otakar Fritscher // LEANDER,
Porcelán Loučky, s.r.o., Minicler

Druhý díl našeho podcastu “INION talk” je na světě. Natáčíme ho se zajímavý lidmi z oblasti podnikání a byznysu v našem kraji.

Druhý díl našeho podcastu jsme natočili s panem Otakarem Fritscherem, renesančním člověkem, se kterým by se dalo povídat hodiny a člověk by byl stále ohromen, co všechno se dá za jeden život stihnout.

Poslechněte si podnikatelský příběh, který začíná hned po revoluci a je nabytý mnoha zajímavými vzpomínkami. Otakar je jedním z bývalých majitelů porcelánky LEANDER, Porcelán Loučky, s.r.o. Porcelánky, která se proslavila ruční výrobou a její produkty se vyvážely do celého světa.

Dnes se pan Fritscher věnuje především projektovému a krizovému managementu a s manželkou mají přímo panenkovské podnikání. Vyrábí miniatury pod značkou Minicler. Jejich produkty jsou často vyprodány během půl hodiny a velká část z nich putuje až do Ameriky. Miniatury tak dokonalé, že se vám nebude chtít věřit, že se nedíváte na originál.

Hezkou podívanou a dejte nám vědět, jak se vám podcast líbil.

Otovo doporučení:

V podnikání : 

Podnikat v tom, co vás baví.                                                                    Při stanovení cílů koukat ke hvězdám.

Inspirativní knížka: 

Rothschildové – Portrét jedné dynastie (autor: Frederic Morton)

Poselství: 

Každá změna s sebou přináší příležitosti (aneb štěstí přeje připraveným).                                                                                              Lidský kontakt, socializace je zásadní nejen v podnikání, ale i v životě (aneb peníze jsou jen peníze).